Ο Τομέας Ηλεκτρολογίας – Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού του 1ου ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης στην ΚΟΛΛΙΑΣ Ε.Π.Ε.

Οι μαθητές του Τομέα Ηλεκτρολογίας – Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού  επισκέφτηκαν με τους καθηγητές τους την εταιρία ΚΟΛΛΙΑΣ Ε.Π.Ε. την Πέμπτη 09/03/2023.

Η εταιρία ΚΟΛΛΙΑΣ ΕΠΕ κατέχει ηγετική θέση στην αγορά των βιομηχανικών ρολών και αποτελεί την πρώτη επιλογή όσων απαιτούν ποιότητα, αισθητική, ασφάλεια, και καινοτομία.

Οι μαθητές και καθηγητές μας ξεναγήθηκαν σε όλα τα τμήματα έρευνας, ανάπτυξης, παραγωγής προϊόντων και διαπίστωσαν τη σχέση που έχει ο τομέας και η ειδικότητα που επέλεξαν με το αντικείμενο της εταιρίας.

Οι μαθητές και καθηγητές μας ευχαριστούν ιδιαίτερα τη Δνση της Εταιρίας και προσωπικά τον Κο Κόλλια που μας υποδέχτηκε και μας ενημέρωσε για  Τεχνικά θέματα έρευνας, παραγωγής, και προώθησης  σύγχρονου  τεχνολογικού ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού.