Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση 2017

Σε μια ζεστή και όμορφη εκδήλωση οι μαθητές και οι καθηγητές του σχολείου γιόρτασαν την γέννηση του θεανθρώπου στα προσεχή Χριστούγεννα και την έλευση του νέου έτους 2018. Την εκδήλωση πλαισίωσαν αρμονικά οι Χορωδία και η μπάντα του σχολείου ενώ παρακολουθήσαμε και θεατρικό με θέμα "Τα Χριστούγεννα της γιαγιάς Ραΐσα", εμπνευσμένο από το έργο του Rubin Sillens "Μια ξεχωριστή μέρα του μπαρμπα-Πανώφ¨.

theatro

Ένα θεατρικό με πολλά και μεστά νοήματα που μας θυμίζει όλα όσα χάνουμε στην καθημερινότητά μας. Ο σύγχρονος τρόπος ζωής μας απομακρύνει από τις πνευματικές αξίες και μέσω της γιαγιάς-Ραίσα, οι μαθητές μας βρήκαν την ευκαιρία να μας μεταφέρουν τις αξίες της κατανόησης, ι της ανιδιοτέλειας και της συμβολής προς τον συνάνθρωπο . Η Τάνια, η Ευδοξία, η Ελισάβετ, η Θοδώρα, η Μάρθα, ο Δημήτρης και η Δήμητρα ετοίμασαν τη θεατρική παράσταση.